NOTEBOOK TEKNİK SERVİS

NOTEBOOK TEKNİK SERVİS

MENTEŞE DEĞİŞİMİ

Notebook ve Netbook da menteşeler zamanla toz, malzeme yorgunluğu kullanıma bağlı sebeplerle hareketli kısma ulaşması neticesinde esnekliğini kaybederek hem menteşeyi hem de sabitlendiği kasayı kırarak lcd kablosunu ve kablosuz adaptör anten kablolarına zarar verir. Her marka ve modelin menteşe değişimi ve kasa kırıklıklarında kasa onarımları yapılmaktadır. Kasa onarımları kalıplama ile yapılmaktadır.

KLAVYE DEĞİŞİMİ

Klavyeler sıvı teması dışında bozulan ürünler değillerdir. Sıvı teması ile birkaç tuşun basmaması bir tuşun sürekli basılı kalması, açılış da dit bip vb. gibi ses çıkararak açılması yazı esnasında bir harfin sürekli kendini tekrarlaması gibi arızalar değişim ya da onarım ile sorunu çözülmektedir. Servisimizde klavye tuş ve mekanizma eksik kayıp olan ürünler tamamlanmaktadır Her marka ve modele ait klavye bulunmaktadır.

LED VE  LCD EKRAN DEĞİŞİMİ

Notebook ve Netbook’ların  Led ve Lcd ekranları hassas yapıya sahiptir. Led ekran kırıldıgında içinde bulunan likid kristal sıvı çatlak olan yüzeyden dışarı sızmaktadır. Ve içinde sıvı akmış görünümü vermektedir.

       Esasında bu sıvı üzerinden elektrik akımı geçtiğinde kristalleşen ve görüntü oluşmasına yardımcı olan bir malzemedir.

       Servisimizde 8,9″, 10,1″ 12,1″, 13,3″, 14,1″, 15″, 15,4″15,6″ 16″ 17″ 17.3″ ve diğer boyutlar için 1 yıl ve sıfır pixel garantili olarak orijinal ve muadil  marka ürünler kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan fiyat ve teslim süresini öğrenebilirsiniz.

LCD – LED KABLO DEĞİŞİMİ

Lcd Cable, Lcd ile Anakart ve bazen de inverter arasındaki irtibatı sağlayan Koaksiyel, Flex Veya Şerit Film Şeklindeki kablodur. Anakart, Lcd veya inverter giriş soketlerindeki kopukluklar veya hassas oldukları bölgelerin Lcd açma-kapama hareketi veya dış etkenler sebebiyle yırtılması ve iletken hatların kopması neticesinde değiştirilmeleri gerekir.

LCD DATA KABLOSUNU NE  ZAMAN DEĞİŞTİRMEK GEREKİR

Notebook çalışıyor, harici monitöre düzgün görüntü verebiliyor ancak lcd’ye görüntü hiç gelmiyorsa,

 • Ekran görüntüsünde yatay, dikey veya bölgesel bozulmalar var ise,
 • Ekran görüntüsü lcd Cover hareketleri ile bozuluyor, gidip geliyor ise..
 • Muhtemelen lcd cable problemi var demektir.

      Yapısı itibari ile; hem anakart, hem lcd ve hem de inverter ile bağlantılı olduğundan, lcd kabloda oluşacak problemler görüntü bozukluklarından Notebook’un çalışmamasına kadar varan geniş bir yelpazede tezahürler gösterebilir.

LCD KABLO İÇİN BELİRLEYİCİ ÖZELLİKLER ŞUNLARDIR

 • Kullanıldığı Notebookun Marka/Modeli
 • Üretici Ürün Kodu
 • Kullanıldığı Notebookun Ekran Boyutu (14.1 İnch, 15 İnch Vs)
 • Lcdye bağlandığı soketin Pin Sayısı (20 Pin, 30 Pin Vs)

LAPTOP EKRAN CHİP DEĞİŞİMİ

Laptop ve notebook’lar da en sık arıza ekran – gpu chip den kaynaklanmaktadır. Anakart’ın yüzeyine montajlı bu ekran chipleri temas sağladığı yüzeyde lehim topları laptop notebookların yüksek hızda ve performans odaklı çalışmasından dolayı fan sisteminin sağlıklı çalışması ve hava kanallarının daima açık bırakılması gerekmektedir.

Ürünlerin bu şartlarda kullanılması ortam açısından uygun değilse yılda en az 1 defa fan ve termal pad kontrolü yaptırılmasında büyük yarar vardır.

Genelde ekran chip arızaları başlangıcında ekranında çizgiler oluşur, ekrana görüntü gelmez, renkler karışır, ekranda görüntü donar, sistem çalışma esnasında belli belirsiz kapanır ise notebook ekran kartı sorunu yaşıyorsunuz denilebilir. Yine de nihai karar servis merkezimizde yapılacak nihai testlerden sonra anlaşılabilmektedir.

Arızalanan ekran chip lerini yada ekran kartınızı profesyonel cihazlarımızla  6 ay ücret iade garantili değişimini yapmaktayız. 6 ay içinde 3 den fazla aynı arızayı çıkartması durumunda birebir verdiğiniz ücreti iade etmekteyiz.

Ayrıca servis merkezimizde usb, ses, modem, wifi, kablosuz, harddisk, dvdrw, kart okuyucu gibi birimleri kontrol eden güney chip’i ve basit bir ifadeyle cpu ile ram ve ekran kartı arasındaki veriyi aktaran kuzey chip’inde değişimini gerçekleştirmekteyiz.

Tüm laptop ve notebookların tamiri ve onarımı servisimizde yapılmaktadır.

Ürün Görselleri
Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Özcan YÜCE
  Özcan YÜCE
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?